אימהות טריות זקוקות לכמה שיותר עזרה והכוונה מכיוון שהן לא באמת יודעות מה עושים כעת כשיש להן תינוק בידיים והן האחראיות הכמעט בלעדיות עליו. תחילה, בתור אימהות חדשות, אתן לא יודעות איך לטפל בילד כמו שצריך. אתן אולי יודעות איך להחליף חיתול ואיך להחזיק אותו כמו שצריך אך אתן עדיין לא באמת יודעות מה אימהות דורשת מכן.

אחד הדברים החשובים בתור אימהות לתינוק קטן הוא הנקה. נשים רבות מוותרות על הנקה מסיבות כאלו ואחרות אך בעצם זאת הן מונעות מהילד דברים שהוא לא באמת יכול לקבל בתחליפי חלב אם. למרות זאת, אין בכך שום דבר פסול. אם אתן מאלה שכן החלטתן להניק את התינוק שלכן, אנחנו כאן כדי לעזור לכן. במאמר הבא, נסביר לכן איך להפוך את חווית ההנקה שלכן לטובה ונוחה יותר. 

אימהות טריות – איך להפוך את ההנקה לנוחה

עם כל היתרונות שההנקה מעניקה לילד ולאם, אין דבר חשוב יותר מהנוחות שלכן בזמן ההנקה וזה משהו שאתן פשוט לא יכולות להתפשר עליו. יש כאלו הלוקחות את עניין הנוחות צעד אחד קדימה והופכות את החדר לסוג של מקדש להנקה ובו יש להן ספה או כורסה מיוחדת, עם אורות מעומעמים ואפילו מוסיקה מרגיעה. אם אתן חושבות שזה יעזור לכן ויהיה לכן נוח יותר, עשו זאת גם אתן.

למרות זאת, הכוונה בנוחות היא מבחינת התנוחה בה אתן נמצאות. חשוב שתישבו בצורה נוחה ואפילו תניחו לכן כרית כדי שתקבלו תמיכה טובה בגב. דבר נוסף שחשוב להכיר כדי לשפר את הנוחות הן תנוחות האחיזה של התינוק.

אימהות טריות – תנוחות אחיזה

כדי שיהיה לכן יותר נוח וגם תניקו את התינוק בצורה טובה, אתן צריכות להכיר את תנוחות האחיזה השונות. ישנן כמה תנוחות אחיזה ואין אחת נכונה ואחת לא נכונה. כל אחת צריכה לבחור את התנוחה המתאימה ביותר לתינוק שלה ולה.

התנוחה הראשונה והשכיחה ביותר היא תנוחת העריסה. בתנוחה זו אתן בעצם מחזיקות את הילד צמוד לבטן שלכן כשיד אחת מחזיקה את ראשו והיד השנייה תומכת בישבנו. תנוחה זו מחייבת אתכן לשבת בצורה ישרה ונוחה כדי שהילד יוכל לינוק בצורה אפקטיבית ונוחה.

התנוחה השנייה היא הכי פחות מוכרת אך היא יכולה להיות פתרון מעולה לנשים שקשה להן להחזיק את הילד שלהן מסיבה כלשהי. בתנוחה זו, אתם משכיבות את הילד על צידו כשידכן תומכן בראשו ובצווארו. אתן שוכבות לידו קרוב מאוד כדי שהוא יוכל לינוק בנוחות. בתנוחה זו, אתן שוכבות בנוחות יחסית מבלי להחזיק את המשקל של הילד.

התנוחה האחרונה קשורה לתחום הספורט. תנוחה זו נקראת אחיזת הפוטבול מכיוון שהיא דומה לצורה שבה שחקני פוטבול מחזיקים את הכדור בידם. בתנוחה זו, הילד בעצם שוכב על הגב כשהוא נשען על הזרוע שלכן וראשו בכף היד שלכן. כך, אתן שולטות בו ובתנועות שלו. אתן יכולות לקרב ולהרחיק אותו במידת הצורך. למרות כל השליטה הזו שלכן, גם לתינוק שלכן יש חלק בכל העניין.

אימהות טריות

אימהות טריות – החלק של התינוק

גם לתינוק יש חלק בכל העניין הזה של ההנקה אך הוא לא יכול לעשות אותו לבד. הילד צריך להיתפס בצורה טובה על החזה שלכן ובמידה וזה לא יקרה, הוא פשוט לא יצליח לינוק כמו שצריך. הפה שלו צריך לכסות שטח גדול ככל האפשר. כדי להבטיח תפיסה טובה, קרבו את האף שלו אל החזה ולא את הפה. זה יגרום לו להרים את ראשו כדי להיתפס וזה מעלה את הסיכויים להצלחה.

אימהות טריות – תדירות הנקה

אתן תניקו כמה וכמה פעמים ביום אז אתן צריכות להיות מוכנות לכך. אתן תקומו באמצע הלילה כדי להניק ואתן תניקו גם כשיש לכם אורחים. אתן לא שולטות במתי הילד רעב וזה לא כאילו הוא יכול להתאפק. כשהילד רעב, אתן צריכות להאכיל אותו באותו הרגע.

אתן אומנם לא יכולות להכתיב את שעות ההנקה אך אתן בהחלט יכולות לראות מתי אתן צריכות להניק עוד לפני שאתן מקבלות את ההתרעה הרועשת על כך. ישנם סימנים לרעב כמו למשל אם התינוק עושה תנועות של יניקה או חוסר מנוחה שממש נראה לעין.

אימהות טריות – עוד כמה דברים נוספים

אימהות רוצות להיות קרובות לילד שלהן ככל האפשר, גם בגלל כמות האהבה וגם בגלל הרצון לספק את צרכיו במיידיות. למרות זאת, אסור, פשוט אסור שהילד יישן יחד איתכן במיטה כי זוהי ממש סכנת חיים עבורו אך הוא כן אמור לישון איתכן בחדר כדי שתהיו קרובים ככל האפשר.

חוץ מזה, דבר נוסף שאתן יכולות וצריכות לעשות זה לשים לב למה אתן אוכלות כי בסופו של דבר, מה שאתן אוכלות, עובר אליו דרך חלב האם. לכן, דאגו לאכול דברים בריאים המלאים בוויטמינים כאלה ואחרים. בנוסף, אל תשכחו לשתות מים כי הילד מקבל את הנוזלים שלו דרך ההנקה וחוסר בשתייה עלול לגרום לירידה משמעותית באספקת החלב.

אתן יודעות עכשיו איך להניק ולהפוך את העניין לקל ונוח יותר עבורכן וגם עבור הילד שלכן. השתמשו בתנוחות שדיברנו עליהן ומצאו את זאת הנוחה לכן ביותר, אכלו נכון, הניקו בזמן ואל תשכחו לשתות מים.

אם אתן רוצות לקרוא עוד מאמרים ממש כמו זה, לחצו כאן.