דברים לתינוק קונים לרוב עוד לפני הלידה. זה קורה כי אתם רוצים שהכל יהיה מוכן כשהילד יגיע הביתה לראשונה ושלא יהיה חסר כלום ושום דבר. רשימת הקניות בתקופה הזו כוללת בעיקר דברים שנכנסים לחדר התינוק או דברים הקשורים אליו ישירות.

למרות זאת, הורים טריים וכאלה שעומדים להיות הורים, קונים הרבה דברים לא נחוצים בשל חוסר ידע וחשיבה שהיא, לפעמים, קצת יותר מדי מחוץ לקופסה. לכן, כתבנו את המאמר הבא. במאמר, נציג בפניכם רשימה של פריטים שאתם פשוט חייבים לקנות, עדיף לפני שהילד נולד.

דברים לתינוק – כיסא בטיחות לרכב

זהו אחד הפריטים הראשונים הקשורים לתינוק שתשתמשו בהם. כיסא הבטיחות הוא חשוב ביותר מכיוון שבלעדיו אתם לא תוכלו לנסוע הביתה מבית החולים. איך תיקחו את הילד בלי כיסא בטיחות? על הידיים? זה לא בטיחותי.

לכן, אתם חייבים לקנות כיסא בטיחות מראש, עוד לפני שהילד נולד. בחרו את הכיסא הטוב ביותר והבטוח ביותר ושימו לב שאתם מחברים אותו היטב.  

כדי לקרוא עוד בנושא, לחצו כאן.

דברים לתינוק – חייב עגלה

עגלה, היא אחד מפריטי התינוקות השימושיים ביותר ואתם חייבים, אבל פשוט חייבים שתהייה לכם עגלה בשלב כמה שיותר מוקדם וזה אומר, לפני הלידה. העגלה היא כלי התחבורה של התינוק. בגלל שאתם רוצים לתת לילד שלכם את הטוב ביותר, הרבה הורים קונים עגלות מתוחכמות מדי. אין צורך בכך, עגלה פשוטה עושה את העבודה.

העגלה תשמש אתכם כשאתם יוצאים לסיבוב עם הילד, לקחת אותו ממקום למקום בבית, זו גם המיטה החלופית שלו, ממש כמו שהספה בסלון היא המיטה החלופית שלכם. לכן, חשוב מאוד שתהייה לכם עגלה.

דברים לתינוק – נדנדה

כן, אתם קוראים נכון, נדנדה. הסיבה היא כזו – כשהוא היה ברחם, התינוק שלכם היה רגיל לשעות שינה מסוימות וזה בעצם תפס לו את רוב היום. זה קרה בגלל התנודות שהוא הרגיש ברחם. אפשר בהחלט להגיד שהשעון הביולוגי שלו שונה משלכם בתקופה הזו. לכן, הנדנדה הזו, שהיא בעצם נדנדה ספציפית בה הילד חצי יושב חצי שוכב והיא זזה ובעצם מדמה את התנודות שהוא הרגיש ברחם.

הילד שלכם יישן ברוב שעות היום והנדנדה הזו יכולה לעזור לכם בכך שאתם מניחים אותו עליה, קרוב עליכם, הוא מקבל את הנדנוד שהוא זקוק לו מבלי שתצטרכו לעשות זאת באופן ידני שהוא פיזית עליכם. נכון, אתם יכולים לעשות זאת גם בעגלה או בעריסה אך שם הוא לא מקבל את התנודות שהוא כל כך רגיל אליהן. הנדנדה הזו מציעה את התנודות הללו מבלי שתצטרכו לעשות יותר מדי.

דברים לתינוק – מוניטור

למרות שאתם רוצים, אי אפשר להיות צמודים לתינוק שלכם בכל שעות היום, בכל זאת, יש לכם עוד דברים לעשות כמו מטלות הבית למשל או סתם לנוח ולראות את הסדרה שאתם אוהבים בטלוויזיה.

למרות זאת, תינוק קטן צריך שהתגובה שלכם תהייה מאוד מהירה ברגע שהוא צריך אתכם וכדי שהוא יקבל את התגובה המהירה הזו, אתם צריכים שתהייה לכם דרך לשמוע ואולי גם לראות אותו. בשביל זה, אתם זקוקים למוניטור.

המוניטור משדר אליכם את הקולות שנשמעים בחדרו כך שתוכלו לשמוע אותו צוחק ובוכה ובחלקם גם ישנה מצלמה המשדרת לכם וידאו בזמן אמת של מה שקורה בחדר. כך אתם יכולים גם לשמוע אותו וגם לראות אותו.

דברים לתינוק

דברים לתינוק – מיטה

אמרנו קודם שהעגלה היא המיטה השנייה של הילד, כאן אנו מדברים על המיטה הראשונה. הרבה הורים מחליטים לדחות את הקנייה של העריסה, שהיא בעצם המיטה של הילד, רק לאחר הלידה ובינתיים הילד ישן בעגלה או לפעמים עם ההורים במיטה. זה פשוט לא טוב וגם קצת חסר אחריות.

דבר ראשון, אסור שהילד יהיה איתכם במיטה, זו סכנת חיים בשבילו כי אתם זזים תוך כדי השינה ויכולים בטעות לפגוע בו. בנוסף לכך, עריסה עומדת בסטנדרטים מסוימים שחשובים להתפתחות והשינה של הילד, כך שעריסה היא אחד הדברים החשובים ביותר בכל הנוגע לדברים לתינוק.

דברים לתינוק – מוצץ

מוצץ הוא קריטי ביותר עבורכם, ההורים. הסיבה לכך היא שלמרות שלא יפה להגיד, אך הבכי שלהם יכול לפעמים לשגע ומוצץ עוזר להרגיע אותם. הפעולה עצמה גורמת להם להירגע ומעסיקה את הפה שלהם (ככה שהם לא צועקים ובוכים) וזה סוג של קסם שגורם להם להירגע.

דברים לתינוק

דברים לתינוק – חיתול

אחד הדברים שאתם צריכים שיהיו לכם תמיד, כבר מרגע הלידה, הם חיתולים ולכן רצוי לקנות אותם עוד לפני הלידה כדי שלא תצטרכו לרוץ לחפש כשמגיע הרגע שיש בהם צורך. בנוסף, אתם זקוקים לחיתולים בכל מקום שאתם הולכים אליו עם הילד. כדי לא להיסחב עם חבילת חיתולים, אתם זקוקים גם לתיק מתאים שבו תוכלו לקחת איתכם את החיתולים ואת שאר הדברים הנלווים להם.

דברים לתינוק – נעליים

אוקיי, האמת היא שנעליים אתם לא צריכים לקנות לפני הלידה אך הרגשנו שזה פריט שחייב להיות כאן בגלל משהו מסוים שרץ בבלוגים וברשת בתקופה האחרונה.

לאחרונה, ישנם הרבה קולות הקוראים לוותר על נעלי טרום הליכה, שהן הנעליים הראשונות של התינוק. הסיבה לקריאה הזו היא שלטענת הקוראים, הליכה יחפה היא טובה יותר (מה שנכון לגמרי) ושאת נעלי טרום ההליכה יכולות להחליף גרביים (מה שלא נכון).

הליכה יחפה היא אכן טובה יותר לילד הלומד הליכה אך גרביים בהחלט לא יכולות להחליף את הנעליים. הסיבה לכך היא שהמטרה הבסיסית של נעליים היא לשמור על הרגליים שלנו ובאי שימוש בהן אתם בעצם מוותרים על השמירה הזו. לכן, חשוב מאוד לקנות לילד נעלי טרום הליכה כשהוא מגיע לשלב הזה בחייו.

אם אתם מעוניינים ללמוד עוד על נעליים לתינוקות, לחצו כאן.

עכשיו, לאחר שאתם יודעים מה אתם חייבים, רשימת הקניות שלכם בנויה בעיקר מדברים לתינוק. שימו לב שאתם קונים את כל הדברים הנחוצים כדי ששום דבר לא ייחסר לכם ולא תיתפסו לא מוכנים ותתחילו לרוץ ממקום למקום כדי לחפש את הפריט שאתם זקוקים לו באותו רגע. בנוסף, חלק מהדברים מצריכים בדיקה מקיפה ועמוקה וכדאי לעשות אותה הרבה זמן מראש ולא בצורה תכופה ולחוצה.