הורות היא העבודה הכי קשה שקיימת אך גם הכי מתגלמת שקיימת. בסופו של דבר הנחת שתקבלו מהילדים שלכם, החיוך שלהם שפשוט ימיס אתכם והחיבוקים שאתם תקבלו, סתם ככה, כל אלה, שווים את זה.

למרות זאת, ישנם כמה דברים שאף אחד לא מספר להורים טריים או לזוגות בהריון. משום מה, אנשים שומרים את הדברים הללו לעצמם ולא מדברים על זה. לא כי יש משהו להסתיר אלא כי אלו פשוט לא נושאים שמדברים עליהם עם נשים בהריון. בשל כך, החלטנו לקחת את היוזמה ולחפש את הדברים החשובים הללו. מצאנו 10 דברים שחייבים לדעת בכל מה שקשור להורות ולידה.

הורות – לא כולם יאהבו את השם שבחרתם לילד

יכול להיות שאחותכם, בן הדוד שלכם או אפילו ההורים שלכם, לא יאהבו את השם שבחרתם לילד. זה משהו שצריך לקחת בחשבון. אין מה לעשות, אי אפשר לקלוע לטעם של כולם ותמיד יהיה מישהו שיתנגד למה שבחרתם. לכן, אל תתרגשו ממה שאומרים לכם על זה, לא בחרתם את השם סתם, יש סיבה מאחורי הבחירה שלכם ואתם צריכים לעמוד מאחוריה.

יכול להיות שכאשר הילד כבר יהיה גדול, הוא בעצמו לא כל כך יאהב את השם. צריך גם את האופציה הזו לקחת בחשבון וזה כבר סיפור אחרי לגמרי.

הורות – הירידה במשקל היא קשה מאוד

כמה פעמים יצא לכן לראות כתבות בסגנון: "בואו תראו את הגזרה החטובה של (הכנס שם מפורסמת כאן) רק חודש לאחר הלידה". בטוח שיצא לכם לראות לפחות פעם או פעמיים (או יותר נכון 20-30 פעמים). זהו שקר אחד גדול. נכון, זה אפשרי לגמרי אך אתן צריכות להכניס את עצמכן למשטר רציני של אימונים ותזונה וזה משהו שקשה מאוד לעשות כשאתן אימהות. המפורסמות צריכות לטפח את הקריירה והמראה שלהן הוא חלק בלתי נפרד ממנה. לכן, הן די מכריחות עצמן (עם המון עזרה מסביב כי חייב שמישהו ישמור על הילד), להיכנס למשטר כזה. אתן, ככל הנראה לא יכולות להיכנס למשטר כזה כי צריך לשמור על הילד.

זה לא אומר שאתן לא תרדו במשקל בכלל או שלא תצליחו לחזור למשקל של לפני הלידה, אתן תצליחו! רק צריך לקחת את הזמן ולא למהר יותר מדי. זה יגיע בסופו של דבר.

הורות – הלידה היא לא נעימה

ברור שלא חידשנו לכן אבל יש לנו מה להרחיב בנושא. הכוונה היא שלא משנה באיזו דרך תבחרו – לידה טבעית, לידה עם אפידורל, ניתוח קיסרי או כל דרך אחרת, הלידה היא לא נעימה והיא כואבת. אנו רוצות להזכיר לכן את המשפט הבא: "אנחנו מתכננים תוכניות ואלוהים מצחקק צחוקיות" (לכל אחד יש את הגרסה שלו. זו הגרסה שלנו). לא משנה כמה תתכננו את הלידה, את הדרך לבית החולים, את הנשימות או כל דבר אחר, יכול מאוד להיות שברגע האמת, אתן תשכחו מכל התוכניות שלכן ותעשו דברים אחרים. אל תיסגרו בפני האופציות, לא סתם הן קיימות.

הורות – הנקה זה לא כיף בכלל

בשלב מסוים, אתן תתרגלו לעניין שיש מישהו קטן שמחזיק את החזה שלכן בפה שלו. אך עד שתתרגלו, והאמת היא שגם אחרי, זה לא כיף. יש גודש שיוצר כאבים, כל נגיעה הכי קטנה מרגישה כמו מכה חזקה והדליפות הן נוראיות וקורות בתזמון הכי גרוע שאפשר.

הורות – כלים מוזרים בניתוח קיסרי

במידה ותהיו זקוקות לניתוח קיסרי (מקוות שלא), אתן תופעתו מהכלים המוזרים שבהם משתמשים. אתן תראו חלק מהכלים על מגש הכלים ואתן תשאלו את עצמכן "מה זה קשור?". על מגש הכלים תוכלו למצוא דברים מאוד הגיוניים כמו סכין מנתחים אך אתן גם תמצאו שם כלים מוזרים כמו מהדק. המטרה שלו היא לתת את הסגירה הראשונית לאחר הסיום אז הוא כן אמור להיות שם אך בהתחלה זה אכן נראה מוזר.

הורות – עצה מעצבנת שכולם נותנים

הורים לא ישנים הרבה, לפחות לא בכמה חודשים הראשונים לאחר הלידה. גם לאחר מכן, השינה של תינוקות היא לא הכי יציבה והשעות משתנות מפעם לפעם. לכן, הרבה אנשים מייעצים לישון כשהתינוק ישן אך זה לא באמת אפשרי בגלל הסיבות שהצגנו. בנוסף, בתור אימהות ואבות, יש דברים שלצערנו לא יקרו מעצם כמו עבודות הבית וכשהתינוק ישן ולא עושה בלאגן או צריך תשומת לב קבועה, זה הזמן לעשות את זה ולכן אי אפשר לישון כשהוא ישן.

הורות – אנשים הם ביקורתיים

לכל אחד יש דעה בכל מיני נושאים. תדמיינו מצב שהילד שלכם עושה לכם סצנה במקום ציבורי, בוכה או צועק או לא משנה מה, אנשים יסתכלו עליכם כאילו אתם הורים לא טובים. זה פשוט לא נכון. לכל אחד יש את האמונה שלו ואת הדרך שהוא רואה לנכון אז זה לא אומר שזו גם הדרך הנכונה עבורכם. אל תיקחו ללב את כל המבטים או מה שאומרים לכם ותמשיכו עם העבודה הטובה שאתם עושים.

הורות – קארמה

זה לא נעים שהקארמה היא עליכם אך אין מה לעשות, גם זה קורה. כשאתם הייתם ילדים, גרמתם להורים שלכם לתזז ממקום למקום, להחליף לכם חיתולים מסריחים, לקחת אתכם לכל מיני מקומות שהם לא בהכרח רצו להיות בהם וכדומה. עכשיו, כשאתם הורים, בעצמכם, ההורים שלכם יצחקו מהצד וייהנו מזה שאתם עכשיו נמצאים בנעליים שהם היו בהם לפני שנים.

אתם יכולים להחזיר להם על הצחוק הזה. כשהילדים שלכם עוד ממש קטנים, בקשו מהם שיעזרו לכם בהסברים ויציגו לכם איך להחליף חיתול או משהו בסגנון. ככה אתם נפטרים מעבודה לא נעימה וגם מחזירים להם על הצחוק בו זמנית.

הורות – סימני מתיחה

סימני מתיחה הם משהו בלתי נמנע לאחר לידה וכולן חוות את זה אבל משהו שאף אחד לא מדבר עליו הוא כמה שהם יכולים לעשות לא טוב לאישה מבחינה נפשית. דימוי גופני הוא דבר מרכזי מאוד בחברה שלנו וסימני מתיחה יכולים מאוד להוריד את הביטחון העצמי של נשים. דיכאון לאחר לידה הוא עניין מוכר וידוע וסימני המתיחה לא עוזרים להתגבר עליו.

מה שצריך לעשות וזה כמובן לא פשוט, הוא להשלים עם כך שסימני המתיחה נמצאים שם והם לא ייעלמו כל כך מהר (אם בכלל). אתם צריכות להכניס לעצמכן את העובדה שסימני מתיחה אלו הן תזכורת תמידית לתקופה המדהימה שהיא תקופת ההיריון.

הורות – הכל עדיין כואב

אחרי הלידה, הרבה נשים חושבות שעכשיו הכל קטן עליהן מבחינת רמת כאב וזה ממש לא נכון. זה שילדתן לא אומר שדברים שונים יהיו לכן פחות כואבים. אם עד היום, הסרת שיער בשעווה היה כאב גדול בשבילכן, הוא יישאר כך.

עכשיו אתם יודעים את הדברים שחייבים לדעת ואף אחד לא מדבר עליהם. זכרו הכל ושתפו את כולם אם אתם רוצים למנוע מהם קצת אי נעימות. אם ברצונכם ללמוד עוד על נושאים שונים הקשורים לילדים כמו למשל נעלי צעד ראשון, לחצו כאן.