חוגים הם מסגרת שכולנו לקחנו בה חלק בצורה כזו או אחרת. חלק לקחו חלק בחוג כדורגל, חלק בחוג כדורסל, חלק בחוג ציור וחלק בחוג ריקוד. המסגרות הללו שעברנו בחיים, בין אם זה גן, בית ספר, תנועת נוער או חוג, עיצבו אותנו בצורה כזו או אחרת והפכו אותנו לבני האדם שאנו היום.

חוגים שונים מעניקים דברים שונים – חוג כדורגל יכול ללמד קשיחות, חוג כדורסל משפר את האתלטיות, חוג ציור משפר את הצד היצירתי של האדם וחוג ריקוד, משפר את כל הדברים האלו גם יחד.

חוג ריקוד הוא אחד החוגים הפופולריים ביותר בקרב ילדים והרבה מהם ממשיכים עם החוג עד גילאים מאוחרים מאוד ויש כאלה שכלל לא מפסיקים. בהחלט ניתן לראות נשים וגברים בגילאי 50-60 ממשיכים לרקוד כשהתחילו בגיל 5-6. הריקוד הוא ג'וק חיובי שלא עוזב אותך ואתה גם לא רוצה שהוא יעזוב.

לחוג הריקוד יש יתרונות רבים ומגוונים ואת חלקם כבר הצגנו. במאמר הבא, נציג לכם 5 יתרונות חשובים של חוג ריקוד שאנו מקווים שישכנעו אתכם לפחות לעודד את הילד לבחור בחוג זה.

חוגים – שיפור ביטחון עצמי

כולם יודעים שביטחון עצמי הוא חשוב מאוד במיוחד בגיל צעיר כי חוסר בביטחון עצמי מגיל כזה עלול לפגוע בילד גם בעתיד ולהיסחב איתו לכל החיים. הרבה פעמים, חוסר ביטחון בקרב ילדים מגיע בעקבות חוסר בחברים (לצערנו) או פשוט ביישנות גדולה. כמובן שאתם, בתור הורים, לא רוצים שהילד שלכם יחווה כזה דבר ואתם תעשו הכל כדי לשפר את העניין.

כדי לעשות זאת, אתם יכולים לרשום את הילד לחוג ריקוד. בחוג, הילד יהיה חלק מקבוצה והוא ירגיש שהוא מוקף בחברים. בנוסף, כאן הוא נמצא מחוץ למסגרת שהחברים בה לא מקבלים אותו והוא בעצם מקבל סוג של התחלה חדשה. כך הוא יוכל להכיר חברים חדשים, לשפר את הביטחון העצמי שלו ולגדול כבן אדם.

חוגים – במה ליצירתיות

חוג הריקוד מאפשר לנפש היצירתית של הילד לפרוש כנפיים ולעוף. בחוג, הוא מקבל את הכלים שיאפשרו לו להציג את עצמו בצורה שבה הוא רוצה שיראו אותו מבלי לדבר בכלל. חוג הריקוד יאפשר לילד ליצור כוריאוגרפיה משלו בשלב מסוים ובכך יאפשר לו להפעיל את החלק היצירתי במוח שלו.

חוגים – גוף בריא יותר

ריקוד הוא חלק בלתי נפרד מהספורט. זה ידוע וברור שלשמור על כושר גופני זה חשוב מאוד. ריקוד, עושה את זה בצורה מעולה. ריקוד, מפתח את שרירי הגוף, תורם לגמישות, לתיאום, ליציבה ועוד. הריקוד, בשל כך שהוא תנועתי, מניע את כל השרירים בגוף ועוזר להם להתפתח להיות חזקים יותר. בזכות כך, אפשר לראות המון הנפות, זריקות ותפיסות בריקוד.

חוגים

חוגים – שיפור יכולות

בחוג ריקוד, הילד מאמן גם את המוח שלו ולא רק את הגוף. בריקוד, צריך לזכור המון צעדים ותנועות ובכך הילד עם הזמן, משפר את הזיכרון שלו בנוסף לתיאום השרירים, הקואורדינציה שלו ועוד המון דברים. הפן המנטלי חשוב גם הוא לשיפור הביטחון העצמי וחשיבה מנטלית נכונה יכולה להפוך לגמרי את הביטחון העצמי של הילד.

חוגים – חברותיות

הנה אנחנו סוגרים מעגל. בסעיף הראשון, דיברנו על כך שהריקוד יעזור לילד שלכם לפתח ביטחון עצמי ואמרנו שחוסר בביטחון עצמי בגיל צעיר, לרוב נובע מחוסר בחברים וחוסר יכולת להתחבר לאנשים. חוג ריקוד, פותח לרווחה את הדלת בזו בפני הילד.

בחוג ריקוד, כולם ביחד כקבוצה ועובדים יחד. כך, הילד יכול להכיר את החברים שאיתו בקבוצה ולהתחבר איתם. בנוסף, בחוג זה עובדים בצורה קרובה ואינטנסיבית כך שהקשר בין הילד שלכם לשאר חברי הקבוצה יגדל עם הזמן. קבוצת ריקוד היא משפחה קטנה ומיוחדת ואין שום סיכוי שהילד שלכם ירגיש לא שייך.

קיימים הרבה סגנונות ריקוד והם שונים, מגוונים ומיוחדים, כל אחד בדרכו. לא משנה מהו הסגנון שהילד יבחר לרקוד בו, הוא ירוויח את כל הדברים עליהם דיברנו במאמר. כושר גופני, מנטליות חיובית, חברות וביטחון עצמי הם רק חלק קטן מהמגוון הרחב של היתרונות שריקוד מעניק לילדים ולאנשים בכלל. עודדו את הילד לבחור בחוג ריקוד והראו לו את כל הטוב שהוא יכול לקבל מזה. גם אם הוא יחליט על חוג אחר, זה בסדר גמור כי הוא יקבל את היתרונות שהחוג השני מציע והוא ילמד דברים אחרים שאולי מעניינים אותו יותר ובסופו של יום, הדבר החשוב ביותר זה שהילד יהיה מאושר.

אם תרצו לקרוא עוד מאמרים בנושא התפתחות הילד, לחצו כאן.

שאלות נפוצות

חוגים – מהם היתרונות הגדולים של חוג ריקוד?

היתרונות הגדולים של חוג ריקוד הם – כושר גופני, כושר מנטלי, שיפור ביטחון עצמי, יצירתיות ויצירת חברויות.

חוגים – איך חוג ריקוד עוזר לכושר הגופני?

חוג הריקוד תורם לכושר הגופני בכך שהוא משלב תנועה המפעילה את כל השרירים בגוף מה שעוזר להם להתחזק ולהתעצב.

חוגים – איך חוג ריקוד עוזר ליצירתיות?

חוג הריקוד עוזר לפיתוח היצירתיות בכך שהוא מאפשר במה לביטוי עצמי כמו שהילד רוצה. אפשר לספר סיפור בלי מילים ולחשוב על איך לעשות זאת מה שמכריח את האדם להשתמש ביצירתיות שלו.