חיים ירוקים יעזרו לנו לשמור על כדור הארץ שלנו והאמת היא שאפשר לעשות את זה מבלי לוותר על יותר מדי דברים שאנחנו אוהבים. למרות זאת, אנחנו לא יכולים לעשות זאת לבד. אנחנו חייבים להעביר את הידע שלנו לדורות הבאים.

כדי לעשות זאת, אנחנו צריכים לחנך את הילדים שלנו לשמירה על איכות הסביבה כדי שהם יעבירו את הידע הזה לדור שלהם ולדורות הבאים. במאמר הבא, נציג בפניכם כמה דרכים פשוטות שבאמצעותן אתם יכולים ללמד את הילדים שלכם על חשיבות השמירה על איכות הסביבה.

חיים ירוקים – התנהגות ירוקה

כדי ללמד את הילדים שלכם על אורח חיים ירוק, אתם צריכים לחיות בעצמכם את אותו אורח חיים. אתם לא יכולים לבקש מהילדים שלכם משהו ולא לעשות אותו בעצמכם. הילדים שלכם מתסכלים עליכם ורוצים להיות כמוכם ואם אתם לא תעשו את מה שאתם בעצמכם מבקשים מהם, זה לא ייראה טוב.

לכן, אמצו בעצמכם אורח חיים ירוק, הילדים שלכם יראו זאת, יבינו שכנראה זוהי הדרך הנכונה לחיות ויאמצו אותו גם. מה שנקרא, תהוו דוגמה לילדים שלכם.

חיים ירוקים – למידה מעניינת

אם תלמדו את הילדים שלכם בצורה של הרצאות וכדומה, הם לא יתעניינו ופשוט ישתעממו. כדי למנוע את השעמום הזה שלהם מהנושא החשוב הזה, אתם פשוט צריכים ללמד אותם בדרכים יצירתיות ומהנות.

קיימים הרבה משחקים בנושא איכות הסביבה שאתם יכולים לשק עם הילדים. ככה הילדים ירגישו שאתם משחקים אך בעצם הם גם לומדים תוך כדי. בנוסף למשחקים, יש המון ספרים שיכולים ללמד אותם על הנושא.

חיים ירוקים – יד שנייה

הכוונה כאן היא להשתמש במוצרים יד שנייה. בהחלט אפשר להשתמש בחולצות של האחות/האח הגדול במקום לקנות חולצות חדשות. בנוסף, גם לא חייב לקנות צעצועים או ספרים חדשים אלא לקחת מבני הדודים או מחברים.

כך, אתם שומרים על הסביבה בכך שאתם לא מעודדים את תרבות הצריכה המטורפת שיש לנו וגם עושים שימוש חוזר בכל מיני מוצרים השונים ומגוונים. אם אתם בעניין, אפשר גם להכין צעצועים כמו בובות ודברים אחרים מחומרים שיש בבית כמו למשל גלילי נייר טואלט וקיסמים.

חיים ירוקים – קניות

הקניות לבית יכולות גם הן להיות ירוקות ולעזור לסביבה. כיום, כמעט בכל סופר ישנה מחלקה של מוצרים אורגניים שהם המוצרים שכמעט ולא פוגעים בסביבה. שימוש במוצרים אלה במקום במוצרים רגילים יכול לעשות פלאים לסביבה ומבלי שאתם תרגישו בשינוי באוכל שלכם.

בנוסך, רצוי לקחת את הילדים איתכם לקניות כדי להראות להם את הבחירות שאתם עושים – על מה אתם מסתכלים כשאתם קונים, ללמד אותם על התוויות השונות וגם להסביר להם למה מוצר כזה עדיף על מוצר אחר (מבחינה סביבתית כמובן).

חיים ירוקים – מחזור

כמעט בכל פינה אפשר למצוא פחי מחזור. בעבר, היינו רואים רק פחי מחזור של בקבוקים אך היום, פחי המחזור התרבו והם קיימים בצבעים שונים. כל צבע מעיד על מחזור של מוצר שונה. הפח הכחול מיועד למחזור נייר, הפח הכתום למחזור אריזות והפח הסגול מיועד לזכוכית.

המטרה היא לעודד מחזור וכדי לעשות זאת הכניסו את המחזור אל הבית שלכם בכך שתעשו מיון של דברים ותסבירו על כך לילדים. הסבירו שלא הכל הולך לפח אלא לכל דבר יש את הפח המיועד לו. הקפידו על כך והפכו את זה למשהו משפחתי והילדים ייכנסו לזה וגם ייהנו מזה.

חיים ירוקים

חיים ירוקים – החשיבות של עצים וצמחים

אתם יודעים מהי החשיבות של עצים וצמחים לאיכות הסביבה? אתם ידעתם שהצמחים והעצים בעצם מטהרים לנו את האוויר? אם לא, אז עכשיו אתם יודעים. הסבירו לילדים על החשיבות של הטבע ובנוסף, עודדו אותם לשתול צמחים בגינת הבית או בעציץ שיש לכם בבית.

אם יש לכם גינה, אתם יכולים לקחת את כל העניין צעד אחד רחוק יותר ולהקים גינת ירק שבה אתם תגדלו את האוכל שלכם בעצמכם. הילדים יאהבו את זה מאוד, הם יישמרו על הסביבה וגם יילמדו על אחריות בכך שיהיה להם משהו לטפל בו. הטילו עליהם משימות חשובות כמו למשל דישון, השקיה וכדומה.

חיים ירוקים – אמצעי תחבורה שונים

כשאפשר, החליפו את הרכב באמצעי תחבורה אחר. אם המרחק אל היעד הוא לא גדול, החליפו את הרכב באופניים. אם אפשר, לכו ברגל. כל זה יעזור לילדים ללמוד על כמות הזיהום שרכבים פולטים והם יהיו הרבה יותר מודעים לסביבה.

למדו אותם גם על היתרונות בתחבורה ציבורית והסבירו להם על ההתחדשות והקידמה שמגיעה אלינו בתחום זה בעזרת הרכבים החשמליים.

חשוב מאוד שתלמדו גם אתם על הנושא כדי לענות על שאלות שיהיו להם. קראו בעצמכם ספרים וכתבות בנושא, הכניסו את אורח החיים הירוק אל הבית שלכם והפכו את החיים שלכם לירוקים יותר. זה גם יותר בריא וגם יעזור לכם ולילדים שלכם לשמור על כדור הארץ לדורות שיבואו אחריכם וגם אחריהם.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים הקשורים לאורח חיים ירוק, לחצו כאן.