לחץ הוא אחד הדברים שיש בכמויות להורים ובמיוחד להורים לילדים קטנים. הלחץ לפעמים משתלט עליכם בגלל כמות הדברים שיש לכם לעשות. במהלך השבוע, אתם צריכים לשלב בין עבודה, לזמן עם הילדים, זמן זוגי, זמן אישי ועוד לא התחלנו לדבר על עבודות הבית כמו כביסה, ניקיון, הכנת אוכל ועוד.

כדי לשלב את כל הדברים האלו בצורה נכונה ולהוריד מכם לחץ רציני, מה שאתם צריכים לעשות זה לבצע ניהול נכון של הזמן שלכם. כדי לעשות זאת אתם צריכים להוריד קצת דאגות מהראש שלכם, למצוא לעצמכם קצת זמן פנוי וגם לעבוד מעט פחות. רק כך אתם תצליחו למצוא רגע לנשום מבלי שישבו לכם על הראש, לא הילדים, לא הבוס ולא כל המשימות שיש לכם לעשות. זה חלק לא פשוט בהורות, אך כזה שיש לעשות אותו.

במאמר הבא, אנו נציג בפניכם 4 דברים שאתם צריכים לעשות במטרה לנהל את הזמן שלכם בצורה נכונה יותר ובכך להוריד מעצמכם הרבה מאוד לחץ.

לחץ – המסגרות הנכונות

המסגרות הנכונות יכולות לעשות פלאים עבורכם ועבור הילד. כשאתם עושים סיבוב גנים אתם צריכים לחשוב על טובת הילד ולא על הנוחות. זה שהגן קרוב לבית, לא אומר שאתם מחויבים לבחור בו. לכן, בקשו המלצות מחברים, בני משפחה ואפילו מהרשתות החברתיות כדי שתוכלו לשלוח את הילד שלכם למקום הטוב ביותר.

ישנם כמה דברים חשובים שיש לבדוק – את הגן עצמו, את הגננת ושאר הצוות, את האבטחה ואת הפילוסופיה של הגן. רק כך, תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם כדי לוודא שהילד שלכם נמצא בידיים טובות.

כשהילד כבר בבית הספר, רצוי לרשום אותו לצהרון שיעסיק אותו בשעות הצהריים מאשר שהוא יחזור הביתה לבד. בדרך כלל, ישנו צהרון המנוהל על ידי בית הספר וכך אתם יכולים להבטיח את הרוגע שלכם.

כמו שאתם בוחרים בקפידה את המסגרות של הילד, אתם צריכים לבחור בקפידה גם את הבייביסיטר שלו. אנחנו לא מדברים על מצב שאתם משאירים את הילד עם סבתא או הדודה שדואגות לו, מפנקות אותו ואוהבות אותו. במצב כזה אתם יודעים בוודאות שהוא בידיים טובות. אנחנו מדברים על מצב שאתם שוכרים בייביסיטר שתבוא אליכם ותשמור על הילד.

כשזה קורה, אתם צריכים לבחור את הבייביסיטר הטובה ביותר. בקשו המלצות מחברים ובני משפחה, ממש כמו שעשיתם כשרציתם לבחור גן ואפשר גם לקבל המלצות מהגננת. וודאו שהבייביסיטר היא רצינית ובקשו לקבל המלצות מאנשים ששכרו את שירותיה. רק לאחר שאתם יודעים שהילד שלכם נמצא עם אנשים טובים שאוהבים אותו, אתם יכולים להיות קצת יותר שקטים וקצת פחות בלחץ.

בחרו את הבייביסיטר המתאימה ביותר

לחץ – העבודה שלכם

העבודה שלכם גם היא אחד הגורמים ללחץ שלכם. בעבודה, אתם צריכים להספיק כל מיני משימות שלפעמים, בגלל שיש לכם ילדים (בעיקר אם מדובר בתינוקות), אתם קצת פחות מספיקים. בעבר, הייתם בכיף יכולים להישאר בעבודה עד מאוחר כדי לסיים משימות אך עכשיו, אתם צריכים לחזור הביתה כדי לאסוף את הילדים ולהיות איתם. אם יש לכם תינוק, יכול מאוד להיות שאתם מגיעים לעבודה עייפים כי הוא בכה כל הלילה ובקושי ישנתם.

מה שאתם צריכים לעשות במצב כזה, זה לבקש מהבוס שלכם, לעבוד בשעות נוחות יותר. המטרה כאן היא לתת לכם מספיק זמן להיות הורים ולעשות את החובות שלכם בתור כאלה מבלי לוותר על הקריירה שלכם. כך, אתם יכולים להבטיח תוצאות טובות יותר ועבודה אפקטיבית יותר וגם הבוס שלכם מרוויח מזה.

ישנם מקומות עבודה המציעים זאת מבלי שתבקשו בכלל אך אם זה לא קורה, בהחלט רצוי ומומלץ לבקש שעות נוחות יותר. המצב שלכם שונה עכשיו ויש לעשות את השינויים ההכרחיים כדי להתאים את הדברים למצב החדש.

שעות עבודה נוחות יותר, יעזרו לכם לחזור הביתה בשעות נוחות יותר, כך שלא תצטרכו להיות לחוצים כדי להספיק לאסוף את הילדים מהמסגרות השונות, להעסיק אותם וגם לעשות את מטלות הבית בזמן קצר. מי יודע, אולי אתם גם תקבלו קצת זמן לעצמכם.

אפרופו זמן לעצמכם…

לחץ – זמן זוגי ואישי

אתם חייבים, אבל פשוט חייבים למצוא זמן לטיפוח הזוגיות וגם זמן אישי לעצמכם. הרבה פעמים קורה שהורים (ובעיקר הורים טריים), מזניחים קצת את הזוגיות בגלל הילדים. כל ההתעסקות איתם היא לא פשוטה וכזו שמצריכה המון זמן, זה משהו ידוע, אך אין זו סיבה להזניח את הזוגיות שלכם ואת עצמכם.

הרבה פעמים, בגלל הלחץ להספיק הרבה דברים בעבור הילדים, קורה שאתם מזניחים את עצמכם ואנחנו לא מדברים על הזנחה בדברים הקטנים. הרבה מאוד הורים מזניחים את התזונה שלהם וגם את הבריאות שלהם בדרך כזו או אחרת כדי לעזור לילדים וזוהי פשוט טעות. אם אתם כל כך רוצים לעזור לילדים שלכם, חשוב מאוד שתדאגו גם לעצמכם. הקפידו על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית, כמו גם על התחביבים שלכם. הסיבה היא שאם לא תהיו בריאים, זה ישפיע על התפקוד שלכם. בנוסף, אם תזניחו את התחביבים שלכם, אתם תרגישו שזה קורה בגלל הילדים ואתם תנטרו להם איזושהי טינה מסוימת.

גם את הזוגיות שלכם אסור להזניח. קחו לעצמכם יום, פעם בחודש לכל הפחות (עדיף מוקדם יותר), כדי שתוכלו לצאת לדייט זוגי. עשו הכל כדי לא לדבר על הדברים המלחיצים כמו המסגרות של הילדים או מה שעובר עליהם, אפילו לא על העבודה. דברו על הזוגיות שלכם, על מה אתם רואים בעתיד ונסו פשוט ליהנות מהנוכחות שלכם יחד.

לחץ – הזמן הלחוץ ביותר ביום

כולם יודעים שהזמן הלחוץ ביותר ביום הוא הבוקר. במיוחד אם יש לכם ילדים. לקום מהמיטה זה לא פשוט, להתארגן זה לא פשוט ולעשות את כל זה בעצמכם ולעשות זאת גם לילדים, זה בכלל מורכב. כדי להוריד את הלחץ שנוצר בבוקר מכל ההתארגנויות השונות, כל מה שאתם צריכים לעשות זה לארגן את מה שאפשר בערב לפני.

בחרו יחד עם הילדים, את הבגדים של היום למחרת והניחו אותם על כיסא בצורה מסודרת, הכינו עם הילדים טבלה שבה כתוב מה למרוח בכריך ארוחת העשר של הילד בכל יום ויום, הכינו את הילקוט ועוד. עשו זאת כדי שכל מה שתצטרכו לעשות בבוקר זה לקום מהמיטה (קצת מאוחר יותר), להתלבש, לצחצח שיניים ולצאת מהבית.

לחץ
לאט לאט אתם תשחררו את הלחץ שיש לכם

עכשיו, כשיש לכם פחות לחץ, אתם יכולים להירגע. ניהלתם את הזמן שלכם בצורה נכונה, פיניתם לכם קצת זמן אישי וזוגי ויש לכם יותר זמן לנוח, לבד או עם כל המשפחה. ככה, אתם תהיו הורים טובים יותר (כי אין לכם הרבה לחץ על הראש), עובדים טובים יותר וגם בני זוג טובים יותר.

כדי לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.