נעליים לילדים עברו להיות פריט לבוש הנקנה בחנויות האינטרנטיות, כמו כמעט כל דבר. בשנים האחרונות, החיים שלנו הפכו להיות מחוברים אונליין כמעט באופן טוטאלי ודבר שהיה נראה עתידני עד לא מזמן, הפך להיות נחלת הכלל ומשהו שכולם משתמשים בו ואין אף אחד שלא יודע איך להשתמש בו.

עולם הקניות הסתגל למצב יפה מאוד וכמעט לכל חנות, יש גם חנות אינטרנטית. אנחנו עושים קניות של מזון באינטרנט, קונים רהיטים באינטרנט וכן, גם בגדים. נכון, אנשים עדיין הולכים לקניון ומגיעים לחנויות באופן פיזי אך הרבה מאוד קניות מתקיימות באינטרנט. כמו שאמרנו, גם העולם של נעלי הילדים נכנס לאונליין והרבה מאוד הורים קונים לילדים שלהם נעליים מהחנויות האינטרנטיות. במאמר הבא, אנו נציג מספר דגשים לקנייה של נעלי ילדים שיובילו אתכם להבנה היכן כדאי לקנות נעליים, באינטרנט או בחנויות.

נעליים לילדים – הדגשים לקנייה נכונה

ישנם כמה סוגים של נעלי ילדים – נעלי טרום הליכה, נעלי צעד ראשון, נעלי צעד שני. לכל אחד מהסוגים יש לשים לב לדגשים אחרים.

אם הילד שלכם נמצא בשלב של נעלי טרום הליכה, יש לשים דגש על כך שהנעליים יהיו רכות וגמישות ככל האפשר. הסיבה לכך היא שאלמנטים אלו הם האחראיים על כך שהילד שלכם יקבל את מלוא טווח התנועה האפשרי בתוך הנעליים כדי שהוא ילמד לאזן את עצמו בכל צעד וצעד. הרכות של הנעליים היא כדי שיהיה לילד נוח ככל האפשר. בנעלי טרום הליכה הכי חשוב זה ההרגשה של ללכת יחפים כי ככה הילד לומד הכי טוב איך ללכת באופן עצמאי. אתם יכולים לבחור לקנות נעליים עם תמיכה גבוהה בקרסוליים אם אתם מעוניינים להשאיר את הנעליים על רגליו של הילד אך בשלב זה, הן לא עוזרות כל כך ליציבה.

בנעלי צעד ראשון, הנעל צריכה להיות קצת קשיחה יותר. הסיבה לכך היא שבשלב זה, הילד כבר יודע ללכת ונעלי צעד ראשון עוזרים לו רק בישורת האחרונה של הלמידה. נעליים אלו צריכות להיות בעלות סוליה המונעת החלקה, גמישות ככל האפשר, גם כאן, כדי לאפשר טווח תנועה ומעט קשיחות כדי לעזור לילד לשמור על איזון ויציבות על הקרקע.

הדברים החשובים ביותר בשני המקרים הם התאמה לרגליים של התינוק והנוחות של הנעל. בלי שני הדברים הללו, הנעליים לא שוות את הקנייה. במידה והנעליים לא מתאימות לרגליים של הילד הן יכולות לפגוע בהתפתחות שלו. לכן, בדקו מראש שהנעליים מתאימות – הן אמורות להיות די הדוקות באזור העקב ועם מרחב קטן באזור האצבעות. כדי לוודא שהנעליים אכן מתאימות והן נוחות, תנו לילד למדוד את שתי הנעליים ולהסתובב קצת כדי להרגיש את הנעליים על הרגליים.

לעיתים, יש אפשרות להוסיף כל מיני תוספות לנעליים כמו תומכי קשתות ודברים נוספים אך רצוי לוותר עליהם אם לא הונחיתם ספציפית לכך על ידי רופא הילדים.

נעליים לילדים – מה לא לקנות (לפחות בהתחלה)

כשהילד שלכם מתחיל ללכת ועושה את צעדיו הראשונים, יש כמה נעליים שיש להימנע מהן. נעליים פתוחות ולא הדוקות כמו כפכפים למשל, הן לא מומלצות (בכלל לא מומלצות) לילדים. הסיבה לכך היא שהנעליים האלו מחליקות והילדים שלכם פשוט לא יצליחו לשמור אותן על הרגליים והן בסופו של דבר ילכו יחפים.

זה בסדר גמור להאמין בהליכה יחפה והאמת היא שהיא הטובה ביותר לילדים אך לנעליים יש מטרה בסיסית שהיא לשמור על הרגליים של הילדים מפני פציעות, חבלות ופגיעות אחרות ולכן, יש מקומות (בעיקר מחוץ לבית) שרצוי מאוד לנעול נעליים לילד.

נעליים לילדים
ממש אין צורך בהן

נעליים לילדים – דגשים נוספים

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון כשקונים נעליים לילדים הוא החומר ממנו עשויה הנעל. עור, הוא עדיין אחד החומרים המבוקשים והטובים ביותר לנעליים, למרות המודעות ההולכת וגוברת בנושא שימוש בחומרים חליפיים.

העור הוא חומר נושם וגמיש מה שהופך את השימוש בו לאידיאלי. גם רשת היא חומר שיכול להיות טוב מאוד. בשל כך שתנועת הרגל של הילד צריכה להיות כמה שיותר חופשית, ההמלצה היא להשתמש בחומרים היוצרים נעליים קלות ככל האפשר.

עדיף לקנות נעליים לילדים בחנויות הפיזיות. הסיבה המרכזית לכך היא שחשוב למדוד את הנעליים לפני הרכישה מכיוון שרך כך אתם תקבלו אינדיקציה נכונה לגבי ההתאמה של הנעל לרגלו של הילד, שזהו כאמור הדבר החשוב ביותר בנעליים. אם בכל זאת החלטתם לקנות אונליין, זה בסדר גמור. הנעליים הם אותן נעליים והחומרים הם אותם החומרים. רק שימו לב שאתם יכולים לקבל החזר, זיכוי או כל דבר אחר בתמורה להחזרת הנעליים במידת הצורך.

אם אתם רוצים לקרוא עוד על נעליים לילדים ונעלי צעד ראשון, לחצו כאן.