נעלי ילדים קיימות במגוון צבעים, סוגים ופירמות. לכן, קשה לבחור את הנעל הנכונה ולעיתים קרובות, ההורים בוחרים את הנעליים לפי פרמטרים לא נכונים כמו מותג הנעליים או כמה הן נחשבות היום כאופנתיות.

ישנם כמה פרמטרים חשובים מאוד בבחירת נעלי ילדים והם לא רבים. אתם יכולים לקרוא עוד בנושא במאמר טיפים לפני שבוחרים נעליים. במאמר הבא, אנו נדבר על הדברים החשובים באמת בכל הקשור לנעלי ילדים.

נעלי ילדים – מתי לקנות

לא כולם יודעים זאת, אך ישנו זמן אידאלי לקניית נעליים והוא שעות אחר הצהריים או הערב. הסיבה לכך היא שבמהלך היום, אנו הולכים, עומדים וכדומה והרגליים שלנו מתנפחות. לכן, רצוי לקנות נעליים כאשר הרגליים שלכם נפוחות כדי שהנעליים ישבו עליכם טוב בכל שעות היום.

הדבר תקף גם לנעלי צעד ראשון או כל נעלי ילדים אחרות. חשוב מאוד שהרגליים של הילד יהיו פעילות ורק אחר כך לקחת אותו אל חנות הנעליים כדי שיבחר נעליים מתאימות. חשוב גם לקחת איתכם זוג גרביים כי כך אתם מודדים להם את הנעליים בתנאים האידיאליים.

נעלי ילדים – הגודל המתאים

הרגליים של ילדים גדלות במהירות ויכול מאוד להיות שלאחר חודש-חודשיים שהם הולכים עם נעלי צעד ראשון, אתם תצטרכו לקנות להם נעליים חדשות כי הנעליים הקיימות כבר קטנות עליהם. לכן, חשוב מאוד למדוד את הרגליים של הילד לעיתים קרובות וכל פעם לפני שהולכים לקנות נעליים. כך, אתם תדעו בדיוק מהי המידה המתאימה ולא תצטרכו לחזור לחנות כדי להחליף נעליים.

נעלי ילדים – הסוגים השונים

ישנם כמה סוגים של נעלי ילדים. יש נעלי טרום הליכה שאלו הן הנעליים הראשונות שקונים לילדים ואיתן הם לומדים ללכת. לאחר מכן, מגיעות נעלי צעד ראשון שהן כבר נעליים של ממש. לאחר מכן כבר מגיעות הנעליים הרגילות פשוט במידות שונות.

גם במרכיבי הנעל יש סוגים שונים. סוליה גמישה תספק לילד גמישות בכף הרגל והיא חשובה מאוד בנעלי טרום הליכה. כשעוברים את השלב של נעלי צעד ראשון, סוליה חזקה היא חשובה כדי לספק יציבות רבה וגם כדי למנוע החלקה.

סוגי הנעליים השונים מתאימים לעונות השנה השונות. סנדלים מתאימים יותר לימי הקיץ החמים אך מספקים פחות הגנה לרגליים. נעלי ספורט מתאימים לכל עונות השנה והן מספקות הגנה ונוחות בכל זמן.  

הדבר האחרון שיש לשים לב אליו הוא המחיר. מחיר גבוהה לא בהכרח מעיד על נעל איכותית וטובה. לכן, חשוב מאוד לעשות סוג של סקר שוק ומחקר לגבי הנעליים המתאימות לשלב שבו הילד שלכם נמצא. הדבר החשוב ביותר הוא..

נעלי ילדים – התאמה לרגלו של הילד

כן, הדבר החשוב ביותר הוא להתאים את הנעל אל רגלו של הילד. נעל רחבה יחסית היא טובה מכיוון שבגיל קטן, הרגליים שלהם די רחבות. כמו שאתם יודעים, יש להשאיר מרחב קטן בין אצבעות הרגליים לבין החלק הקדמי של הנעל. שימו לב שהמרווח הזה הוא אידיאלי, לא גדול מדי כי זה עלול לגרום לנפילות וגם לא קטן מדי כי זה עשוי ללחוץ על רגלו של הילד ולגרום לאי נוחות ולהגבלה של התנועה.

יש טריק שבו תוכלו להשתמש כדי לדעת האם הנעל מתאימה לרגלו של הילד שלכם – כל מה שאתם צריכים לעשות זה להכניס את המפרק הראשון של הזרת בין עקב הרגל לבין חלקה האחורי הפנימי של הנעל. אם אתם מצליחים להכניס את הזרת בקלות – הנעל מתאימה. אם אתם מתקשים – הנעל צמודה מדי. אם יש מקום להכניס יותר מרק את הזרת, המרווח גדול מדי. 

כמו כן, חשוב מאוד שהילד ימדוד את הנעליים לפני הקנייה שלהם. רק אחרי שהוא יסתובב עם הנעליים לדקה או שתיים, יהיה אפשר לדעת באמת האם הנעליים מתאימות ונוחות לו.

נעלי ילדים – מתי קונים נעל חדשה

אוקיי, כפי שהבנתם, נעלי טרום הליכה, נעלי צעד ראשון או כל נעליים אחרות, צריכות להתאים לרגליו של הילד ואם הן לא מתאימות או לא נוחות, אז לא קונים!

ילדים גדלים מהר מאוד וכך גם הרגליים שלהם ויכול מאוד להיות שתצטרכו לקנות נעליים לעיתים די קרובות. אבל איך אפשר לדעת שהגיעה השעה לקנות נעליים חדשות? ישנם כמה סימנים לכך. כמובן, אם הילד יגיד לכם שהנעליים לוחצות לו, כנראה הן כבר קטנות עליו וצריך לקנות חדשות.

סימן נוסף הוא סימנים אדומים על הרגליים של הילד. יכול להיות שהילד פשוט לא יודע שהנעליים כבר קטנות עליו או שהוא פשוט חושב שכך זה אמור להיות. אם אתם רואים סימנים אדומים על גב וכף הרגל של הילד, כנראה הנעליים כבר לוחצות לו והוא זקוק לנעליים חדשות.

אז דיברנו על הדברים החשובים באמת בכל הנוגע לנעלי ילדים. עכשיו אתם יכולים לגשת לחנות ולדעת איך לבחור נעליים חדשות לילד שלכם. שימו לב לסימנים לכך שהגיע הזמן לקנות לילד נעליים חדשות וזכרו שהדבר החשוב ביותר הוא התאמה לרגל שלו ושיהיה לו נוח, אחרת הקנייה לא שווה. כדי לקרוא עוד על נעלי צעד ראשון, לחצו כאן.