נעלי עקב, הן לא הנעליים הכי נוחות בלשון המעטה, אך הן בהחלט הנעליים הרשמיות ביותר לנשים. כמה פעמים ראיתן ילדות קטנות לוקחות את  נעלי העקב של אימא שלהן, שמות קצת איפור ואיזה תכשיט או שניים ומתחילות להתהלך ברחבי הבית בתור משחק? בטוח שכמה וכמה פעמים.

לנעלי עקב יש המון חסרונות (ואנו נמנה אותם בהמשך המאמר) והן לא מומלצות לנעילה לאורך זמן גם כשאתן מבוגרות אז בטח ובטח כשמדובר על ילדות קטנות. במאמר הבא, נציג כאמור את החסרונות של נעילת נעלי עקב בגיל צעיר, נדבר על מתי הילדות יכולות להתחיל להתהלך בנעלי עקב וגם מהם סוגי נעלי העקב המומלצות לילדות.

נעלי עקב – מידע כללי

זהו עניין יחסית חדש שילדות מבקשות מההורים שלהן שיקנו להן נעלי עקב. הסיבות לכך הן רבות אך ישנן שתיים מרכזיות: הראשונה, היא הרצון לחקות את אימא. הילדות רואות אתכן, האימהות, הולכות עם נעלי עקב כשאתן מגונדרות והן רוצות לחקות אתכן. הן רוצות להיות מגונדרות כמוכן מכיוון שהן רואות בכן כדמות לחיקוי והן רוצות לעשות את מה שאתן עושות.

הסיבה השנייה והמדאיגה קשורה לרשתות החברתיות. הרשתות החברתיות שינו לגמרי את התפיסה של העולם שלנו. הוא הפך להיות הרבה יותר שטחי, המראה החיצוני הוא אחד הדברים החשובים ביותר, במיוחד לילדות ונערות ואידיאל היופי מכריח אותן להיות גבוהות ומגונדרות, מה שנעלי עקב מאפשרות להן להיות.

אתן צריכות לדבר עם הילדות שלכן ולהסביר להן שמה שמוצג ברשתות החברתיות זה ייפוי אדיר של החיים האמיתיים ושכל אישה, נערה וילדה, היא יפה כמו שהיא ולא צריכה להשתנות. למרות זאת, אי אפשר להתעלם שזהו משהו שיושב בראשן של ילדות ונערות צעירות ואם בכל זאת, הילדה שלכן מבקשת נעלי עקב, יש כמה דברים שאתן חייבות לדעת.

נעלי עקב – הזמן הנכון

האמת היא שאין זמן נכון להתחיל ללכת עם נעלי עקב אך בהחלט יש זמן לא נכון ללכת איתן. עד גיל 12 בערך, העצמות שלנו מתפתחות, גדלות ומתעצבות בקצב מהיר. שימוש בנעלי עקב, עשוי לגרום לבעיות בהתפתחות של העצמות ולכן לילדות בגיל מוקדם יותר, רצוי מאוד להימנע מהליכה על עקבים.

בגיל מאוחר יותר, לילדות יהיה קל יותר להסתדר עם הנעליים מכיוון שהעצמות ברגליים כבר מתפתחות בקצב הרבה יותר איטי ולכן נעליים על עקבים, כבר הרבה פחות פוגעות בהתפתחות שלהן. הזמן המתאים באמת להליכה על עקבים, לא קשור לגיל אלא יותר לצורת הליכה של הילדה עם הנעליים. אתן צריכות לראות שהילדה הולכת עם העקבים בצורה נוחה, יציבה ובנוחות. רק כאשר הדברים הללו מתקיימים, הן יכולות לנעול נעלי עקב.

גם כאשר הן מגיעות לשלב שבו הן יכולות להיות על עקבים, אתן צריכות להגביל את הזמן שבו הן נועלות אותן רק לזמן של האירוע ולא לנעול אותן בכל יום.

נעלי עקב
יש סף גיל מסוים

נעלי עקב – הפן הבריאותי

עכשיו אנו נציג בפניכן את החסרונות הבריאותיים של הליכה עם עקבים ולאחר מכן, אתן צריכות לחשוב על עצמכן האם אתן רוצות לאשר לילדות שלכן, ללכת עם נעלי עקב.

הזווית שהנעל מאלצת את הרגל להיות בה, גורמת לבעיות בריאותיות שונות ברגליים כמו למשל גידים קצרים, פציעות קרסול שאצל ילדים הן חמורות יותר בגלל שהעצמות שלהם עוד מתפתחות, התקשות של גיד אכילס, כאבי גב, ציפורניים חודרניות, אצבעות פטיש (קיפול של האצבעות), שרירי תאומים קצרים יותר ועוד. כל זה, קורה לא רק אם נועלים נעליים עם עקבים בגיל מוקדם אלא בכל גיל וגיל. 

הבעיות הבריאותיות הנגרמות בעקבות נעילת נעלי עקב הן עלולות להיות תמידיות בשל הזוויות שהנעל מאלצת את הרגל להיכנס אליה. לכן, רצוי שתגבילו את השימוש בנעליים אלה, לא משנה הגיל.

נעלי עקב – התאמת הנעליים

התאמת הנעליים היא הדבר הכי חשוב בבחירת נעליים ובמיוחד נעלי עקב. כשמדברים על התאמה של הנעליים אנו מדברים על מידה, על הרוחב של הנעל ועל מרחב התנועה שהיא מאפשרת.

גם ככה, זה לא פשוט ללכת עם נעלי עקב ובמידה והנעליים לא יתאימו במדויק לרגל של הנועלת, ההליכה תהייה משימה עוד יותר מסובכת וקשה. כדי למנוע זאת, שימו לב שאתן בוחרות לילדה את הנעליים הטובות ביותר בשבילן ווודאו שהן מודדות אותן לפני הקנייה. כדאי לקנות נעליים בשעות הערב ולא הבוקר מכיוון שבמהלך היום, הרגליים שלנו מתנפחות ואם תקנו נעליים בערב, אתן מבטיחות שהנעליים יתאימו לכן בכל שלב של היום.

במידה והחלטתן לקנות לילדה שלכן נעלי עקב, אנו מציעים שתקנו להן נעליים עם העקב הקצר ביותר שיש כדי לאפשר להן איזון גבוה ככל הניתן. בנוסף, אם אפשר להחליף את העקב בפלטפורמה או עקב רחב, זה עדיף מאוד. דבר אחרון, רצוי לבחור בנעל עם קצה עגול ולא שפיצי כדי לאפשר לאצבעות הרגליים מקום.

נעלי עקב
פשוט לא כדאי

ההחלטה האם לקנות לילדה נעלי עקב, היא של ההורים ולא משנה כמה הן לוחצות, אם החלטתן שהן עדיין לא בשלות לכך, אסור לכן לוותר, לא משנה מה. הבריאות שלהן חשובה יותר מהנראות שלהן או מהמוניטין שלהן ברשתות החברתיות. בחרו את הנעליים המתאימות במידה והסמכתן ושימו לב שהן אכן מצליחות ללכת איתן בצורה טובה ויציבה.

אם אתן רוצות לקרוא עוד מאמרים בנושא נעליים, לחצו כאן.