סדר וניקיון הם דברים שהולכים יד ביד הרבה פעמים. כשרוצים לעשות ניקיון, מתחילים קודם בלעשות סדר וכשעושים סדר, בדרך כלל גם עושים איזשהו ניקיון. ניקיון הבית, כולל בדרך כלל ניגוב אבק, שאיבה, טאטוא ושטיפה של כל הבית כולו. על דבר אחד אין בכלל ספק – המקום הקשה ביותר לסידור וניקיון הוא חדר הילדים.

הילדים שלנו, עם כמה שהם מתוקים, יכולים להיות שד משחת לפעמים והחדר שלהם נראה כמו אחרי מלחמה עם לגו, ניירות, צבעים וצעצועים אחרים. המפסידים במלחמה, הם בדרך כלל אתם, שצריכים לסדר ולנקות אחריהם.

כדי להקל עליכם את העבודה המאתגרת הזו, אספנו 5 טיפים שיעזרו לכם לסדר ולנקות את חדר הילדים בצורה די מהירה. אז בואו נתחיל.

סדר וניקיון – הכל תלוי במצב הרוח שלכם

חדר הילדים יכול להיות כמו אחרי מלחמה כמו שכבר אמרנו ונדמה שהסידור שלו ייקח כמה שעות טובות אם לא יותר מזה. זה יכול לגרום לדאון של ממש ולהוריד את המוטיבציה לניקיון שצריך לעשות.

במידה ותנקו את החדר בלי מוטיבציה ובעצבנות, אתם כנראה תפספסו הרבה דברים חשובים ולכן הניקיון לא יהיה טוב כמו שהוא צריך להיות או היה יכול להיות אם כן הייתם במצב רוח מתאים. ניקיון לא טוב, משאיר המון אבק ואף חיידקים בחדר ויכול לגרום למחלות, עובש וכדומה.

מצב רוח טוב, יכול להפוך כל משימה קשה ומסובכת, לכזו שאתם עושים בקלות והיא נגמרת מבלי ששמתם לב בכלל. לכן, לפני שאתם מתחילים לנקות, אנו מציעים לכם להפעיל מוסיקה קצבית שאתם אוהבים ולהתחיל להיכנס לקצב של הניקיונות והסדר. אתם תראו שזה ייראה פחות גדול ומפחיד.

סדר וניקיון – הדבר הראשון שיש לעשות

ישנו דבר אחד, די פשוט לסידור שלאחר שתסדרו אותו, ירגיש לכם כאילו אתם כבר מאוד קרובים לסוף. הדבר הזה הוא המיטה של הילדים.

בגלל שהמיטה היא בצורה כזו או אחרת, הלב של החדר, לאחר שהיא תהייה מסודרת, זה ייראה וירגיש כאילו יש לכם הרבה פחות לעשות ממה שחשבתם. לכן, סדרו אותה ראשונה כדי להראות שהתקדמתם.

את כל הדברים שיש על המיטה, הזיזו הצידה ותתעסקו בהם אחר כך. לאחר מכן, הורידו מצעים, שימו מצעים חדשים, סדרו את הכריות והשמיכה וכבר עשיתם צעד גדול מאוד לסיום הסדר.

סדר וניקיון
סידור המיטה יעשה לכם סדר בעין

סדר וניקיון – הסדר הגדול

זהו החלק המרכזי ביותר בסידור של החדר, הדבר שהילדים שלכם עושים כל היום, שלוקח חלק גדול מהחיים שלהם – הצעצועים.

הצעצועים שלהם יהיו מפוזרים בכל מקום. על הרצפה כמובן, השולחן, המיטה, על המדפים וגם בתוך הארון. קודם כל, שימו לב שאתם לא דורכים על הצעצועים. הכאב הוא גדול וקיים סיכוי שתשברו בטעות את הצעצוע וזה יעציב מאוד את הילד שלכם.

כדי למנוע זאת, סדרו לכם שביל פנוי מצעצועים בכך שתסרקו את החדר קודם לכן ואז תרימו אותם אחד אחד. לאחר מכן, שימו לב לצעצועים המסתתרים מתחת למיטה, לשולחן ולכל מקום אחר שצעצוע יכול להיכנס תחתיו. את הצעצועים שמצאתם מתחת למיטה, שולחן וכו' כדאי לשטוף כדי למנוע הצטברות של אבק. לאחר שהרמתם את כל הצעצועים, סדרו אותם בתוך ארגז גדול והניחו את הארגז במקום מסודר.

סדר וניקיון – ריקון הפח

ילדים מייצרים המון זבל ולפעמים הם פשוט לא יודעים שזה זבל ולכן זה מפוזר בכל החדר. ניירות גזורים, ניירות מקופלים ואפילו עטיפות חטיפים שהם מחביאים מכם, ניתן למצוא ברחבי החדר והם צריכים להיזרק לפח. עצה קטנה – כדאי לכם לחפש גם במקומות שלא נראה לכם שיש סיכוי כלשהו שיהיה בהם זבל. אתם תופעתו לגלות שאתם טועים.

לאחר שאספתם את כל האשפה מהחדר, אל תשכחו לרוקן את הפח. הזבל יכול להעלות ריחות ואף למשוך יצורים לא רצויים כמו ג'וקים למשל.

סדר וניקיון – הכניסו את הילדים לעניין

עם כל זה שהם ילדים ועם כל זה שסידור הבית הוא עניין של ההורים כמעט באופן תמידי, אין שום סיבה שלא תכניסו את הילדים לעניין הסדר והניקיון, לפחות של החדר שלהם, אם לא של כל הבית. בכל זאת, הם אלו שעשו את הבלגן והלכלוך.

תסבירו לילדים איך לעשות זאת, הפכו את זה לפעילות משפחתית משותפת ותנו להם אחריות. אתם תהיו מופתעים מאוד מרמת שיתוף הפעולה שלהם. הם ככל הנראה לא יעשו את העבודה בצורה מושלמת ואפילו די מרושלת אך לפחות הם ניסו ויש להם כוונה. שיתוף שלהם מהווה בניית בסיס לעזרה עתידית בבית, כשהם יהיו גדולים יותר בנוסף לכך שאתם הופכים אותם לעצמאיים בכך שאתם נותנים להם אחריות וסומכים עליהם.

סדר וניקיון
תנו להם לעזור

סדר וניקיון חייב להיות בכל בית ואנו מאוד ממליצים להכניס את הילדים לעניין. סידור חדר הילדים בהחלט יכול להיות אתגר רציני אך כזה שאין שום סיבה שלא תעמדו בו בגבורה. עקבו אחרי הטיפים שלנו, יישמו אותם ותראו איך אתם מצליחים לסדר את חדר הילדים במהירות.

אם אתם רוצים לקרוא עוד מאמרים כמו זה, לחצו כאן.