הכנה ללידה היא קורס שנשים הריוניות רבות משתתפות בו. ההכנה היא חשובה ביותר מכיוון שאין כזה דבר להיות מוכנים מדי ועדיף לסגור כל פינה ופינה, לא משנה כמה קטנה היא לדעתכן. למרות זאת, בקורס ישנם דברים שלא לומדים או שפשוט לא מספיק מובנים או שפשוט נבלעים בתוכו בגלל כמות החומר שלומדים.

לכן, במאמר הבא, נעבור על מספר דברים שהם חשובים ביותר בהכנה ללידה ויכול להיות שנופלים בקטגוריה הזו של דברים שלא נלמדים, נבלעים או פשוט לא מספיק מובנים.

הכנה ללידה – ידע זה כוח

כשרוצים לדעת יותר על נושא מסוים שלא כל כך מבינים בו, מה שעושים זה ללמוד וזה מה שאתן צריכות לעשות במצב שבו אתן נמצאות. אם אתן נמצאות בהריון ראשון, אין לכן באמת מושג לקראת מה שיבוא בלידה ולכן, רצוי מאוד ללמוד על זה. הלמידה יכולה להיות בשיחות רציניות עם חברות (אך זה פחות קצת פחות מומלץ ותבינו למה בהמשך המאמר), ספרים, סרטונים ובעצם, כל דרך שבה אתן יכולות ללמוד על הריון ולידה.

הלמידה הזו תעזור לכן לדעת מה אתן בדיוק רוצות ומה לעשות בכל מצב ומצב. היא תעזור לכן להבין את הצדדים החיוביים והשליליים בכל דבר. כך, אתן כמעט ולא תופתעו מדברים שתיתקלו בהם מכיוון שאתן כבר תדעו מה לעשות במצב כזה. כדאי שגם בן הזוג שלכן יילמד כדי לעזור לכן וגם כי הוא בעצמו צריך להיות מוכן לכל תרחיש.

הכנה ללידה – מנוחה

תקופת ההיריון היא לא תקופה פשוטה ובסופה היא גם לחוצה ביותר. ההכנות לקראת הלידה בשיאן ואתן עושות הכל כדי שלא יחסר דבר כשתחזרו מבית החולים כשאתם זוג פלוס אחד. למרות זאת, אתן חייבות לזכור לנוח כדי לתת לגוף שלכן לעשות את שלו. תזונה נכונה ושתיית מים מפסקת הם חלק חשוב מאוד מהמנוחה הזו. הדברים הללו יעשו לכן ולתינוק שלכן רק טוב ולמרות שאתן כביכול במרוץ אחר השעון כדי להפסיק הכל לפני הלידה, אתן חייבות לזכור לנוח.

הכנה ללידה – פעילות גופנית

פעילות גופנית היא דבר חשוב מאוד בזמן ההיריון. היתרונות של פעילות גופנית הם רבים ומגוונים ואתן יכולות לקרוא עליהם במאמר שכתבנו בנושא. אם תעשו פעילות גופנית בזמן שאתן בהריון, זה יעשה פלאים בעבור הגוף שלכן. זה הרבה יותר פשוט להיזרק על הספה או המיטה ולתת לעצמכן הנחה כי אתן בהריון אבל בעצם אתן קצת פוגעות בעצמכן אם תעשו את זה.

אימונים נפוצים וטובים בזמן הריון הם יוגה, הליכה, ריקוד והאמת שכל דבר שעושה לכן טוב ולא מעמיס עליכן יותר מדי. שימו לב לעומס האימונים והבינו שמצב שאתן נמצאות אתן לא יכולות להעמיס על עצמכן יותר מדי. לכן, עם כל זה שפעילות גופנית היא חשובה, וותרו עליה אם אתן לא מרגישות שאתן מסוגלות להתאמן באותו יום.

הכנה ללידה
פעילות גופנית תכין אתכן ללידה

הכנה ללידה – רוגע

עם כל הלחץ של ההיריון וההכנות ללידה, לפעמים שוכחים להירגע. זה קצת שונה מהמנוחה שדיברנו עליה. במנוחה, אתן בעצם מחדשות כוחות לקראת מה שהולך להגיע. כשאנחנו מדברים על רוגע, אנחנו מדברים על סוג של אימון מוחי.

המטרה כאן היא לנקות את הראש ולהיכנס לסוג של זון מסוים שהוא אישי שלכן. כדי לעשות זאת אתן צריכות לעשות סוג של מדיטציה. במדיטציה הזו אתן צריכות להעיף את כל הקולות השליליים והרעים שאתן שומעות מסביב. בזמן ההיריון שלכן, אתן תשמעו הרבה חוויות הריון של נשים אחרות. נשים אלו יכולות להיות חברות שלכן, בנות משפחה ולפעמים גם סתם נשים זרות שאתן פוגשות במקרה. האמת היא שאין להן כוונה רעה אך זה לא כל כך טוב לשמוע את החוויות הללו.

חלק מהחוויות הן רעות ואתם לא צריכות לשמוע אותן כי זה עלול להשפיע עליכן. במדיטציה, אתן בעצם מעיפות את כל הקולות האלה וכל המחשבות על כך שהחוויות הרעות הללו יכולות לקרות גם לכן ואתן צריכות להגיע למצב של רוגע והשלמה. זכרו שכל לידה היא שונה והחוויה היא שונה. חוויה רעה של אחת יכולה להיות הדבר הטוב ביותר שאחרת עברה.

דרך נוספת להגיע לרוגע ולהעיף את הקולות השליליים היא להקיף את עצמכן באנשים הנכונים. האנשים האלו הם האנשים הקרובים אליכן בדרך כלל כמו בני המשפחה והחברות הטובות. בני הזוג לא מוזכרים כאן כי זה ברור מאליו מבחינתנו. המטרה של האנשים הללו היא לעזור לכן בדברים שבהן אתן צריכות עזרה ולהיות לכן מקום המפלט כשצריך.  

הכנה ללידה – הכנה ללידה

כן, הטיפ האחרון שלנו להכנה ללידה הוא הכנה ללידה. הכוונה כאן היא להיות מוכנים לתרחישים השונים האפשריים. אנחנו ממש לא מנסות להלחיץ אך אי אפשר לדעת מה יקרה ברגע האמת וחשוב להיות מוכנים להכל. כדי לעשות זאת, נסו תרחישים שונים בבית כמו מצב של לידה ביתית, בעיות בהגעה לבית החולים וגם עזרה בחדר הלידה עצמו כמו תרגול נשימות וכדומה. יכול מאוד להיות שחלק מהדברים הללו לא באמת יקרו אך אי אפשר באמת לדעת מה יהיה ועדיף להיות מוכן להכל.

הכנה ללידה

הכנה ללידה – בונוס קטן

הבונוס שלנו הוא קצת נדוש אך אין נכון ממנו – אל תשכחו ליהנות מהתקופה הזו. הריון ראשון לא חוזר, גם לא לידה ראשונה, לכן, אתן חייבות ליהנות מהרגעים הללו. זוהי תקופה מבלבלת וקשה ולפעמים הולכים בה לאיבוד ושוכחים לחיות את הרגע. קחו שנייה, תעצרו ותיהנו ממה שקורה לכם עכשיו.

אם אתן רוצות לקרוא עוד מאמרים ממש כמו זה, לחצו כאן.